Nowe historie rodzinne: Lehrerów i Blitzów

Historia rodziny Lehrerów

Trzy tygodnie temu, 18 stycznia 2024 r. na stronie jewishczarnydunajec.pl opublikowana została historia rodziny Lehrerów - dwóch braci z Sambora, którzy poślubili dwie siostry Pacanower z Czarnego Dunajca. Józef z Ellą zamieszkali w Czarnym Dunajcu, a Efraim i Amalia w Drohobyczu, mieście Bruno Schulza. Całą historię rodzinną można przeczytać tutaj.

Historia rodziny Bachnerów

Kilka dni później uzupełniona została historia Alfredy Bachner i jej rodziny o nowe dokumenty z Muzeum Auschwitz i archiwum Yad Vashem. Historię dziewczyny z Czarnego Dunajca, która w czasie wojny przeszła przez kilka obozów a potem resztę bardzo długiego życia spędziła w Niemczech, można przeczytać tutaj.

Historia rodziny Blitzów

8 lutego 2024 r.opublikowana została zupełnie nowa historia - rodziny Blitzów, która pochodziła z Wiśnicza, ale przeprowadziła się do Czarnego Dunajca, tutaj mieszkała, pracowała i wychowywała dzieci. Z dwójki rodzeństwa Zagładę przeżył tylko 17-letni w momencie wybuchu wojny Majer i jego 15-letnia siostra Sara. Całą historię rodzinną można przeczytać tutaj.